Eismo klasė 2017

Priešmokyklinės grupės vaikai dažnai vyksta į išvykas, todėl žino kaip svarbu pasirūpinti ne tik savo, bet ir kitų saugumu. Lopšelio-darželio „Rugelis“ 9 grupės priešmokyklinukai 2017 m. kovo 30 d. lankėsi saugaus eismo klasėje, kuri yra įsikūrusi Beržų g. 46. Jaukioje klasėje vaikų laukė Panevėžio apskrities VPK Kelių policijos biuro veiklos organizavimo ir prevencinio poskyrio specialistė Danguolė Urbonienė. Ji supažindino vaikus kaip reikia saugiai elgtis kelyje, mokė saugiai pereiti gatvę degant žaliam šviesoforo signalui, taisyklingai užsidėti dviratininko šalmą. Vaikai stebėdami animacinius filmukus apie saugų eismą, suprato kaip nedera elgtis gatvėje, kokios nelaimės gali įvykti jei būsi neatidus ir nesilaikysi saugaus eismo taisyklių. Užsiėmimui įpusėjus į eismo klasę atvyko VĮ „Panevėžio regiono keliai“ saugaus eismo skyriaus viršininkas Tomas Žagūnis ir to pačio skyriaus inžinierius Tadas Brazdžionis, kurie priešmokyklinukams dar kartą priminė pagrindines saugaus eismo taisykles, atšvaitų nešiojimo svarbą. Saugaus eismo specialistai ne tik įtvirtino saugaus eismo kelyje žinias, bet ir vaikams atvežė dovanų. Priešmokyklinukai gavo atšvaitų ir spalvinimo knygelių, o dovanotus kalendorius parvežė ir išdalino kitų grupių vaikams.

Saugaus eismo priemones renginiui bendrai skyrė Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir VĮ „Panevėžio regiono keliai“. Vaikai į darželį grįžo pilni įspūdžių ir turiningai praleidę puikią saugaus eismo pažintinę valandą.

9 gr. priešmokyklinio ugdymo pedagogė I. Bikulčienė

Saugus eismas

Birželio 1-ąją minint tarptautinę vaikų gynimo dieną, V.Į. ,,Panevėžio regiono keliai“ saugaus eismo specialistai apsilankė ir mūsų lopšelyje-darželyje „Rugelis“. Artėjant vasaros atostogoms, vaikai buvo kviečiami nepamiršti saugaus elgesio kelyje, kaip teisingai pereiti gatvę, o tamsiu paros metu užsidėti atšvaitus. Įstaigos 5 ir 8 grupių vaikai buvo apdovanoti signalinėmis liemenėmis, atšvaitais ir knygelėmis apie saugų eismą.

Mes mažieji olimpiečiai

2016 m. gegužės 12 d. lopšelio-darželio „Rugelis“ priešmokyklinės grupės vaikai, grupės pedagogai ir tėvai lankėsi Visagino lopšelyje-darželyje „Kulverstukas“. Šis darželis kartu su „Jevgenijaus Šuklino olimpiniu sporto klubu“ organizavo vaikų olimpiadą „Mes mažieji olimpiečiai 2016“.

Lopšelio-darželio „Rugelis“ vaikai su pedagogais ir tėvais noriai ruošėsi renginiui. Kūrė ir gamino lopšelio-darželio emblemą, repetavo prisistatymą, tobulino sportinių rungčių įgūdžius, tėvelių pagalba įsigijo sportinius marškinėlius.

Nuvykus į „Kulverstuką“ buvome nuoširdžiai ir svetingai sutikti. Taip pat į olimpiadą atvyko vaikų komandos iš kitų Visagino lopšelių-darželių, Ignalinos darželio-mokyklos „Šaltinėlis“, Zarasų darželio-mokyklos „Lakštingala“. Olimpiadoje dalyvavo ir olimpinis vicečempionas kanojininkas Jevgenijus Šuklinas. Jam buvo patikėta įnešti mažųjų olimpiados vėliavą ir uždegti olimpinę ugnį. Po atidarymo visos komandos išradingai ir linksmai prisistatė.

Varžybos prasidėjo linksmąja mankšta. Vėliau vaikai rungtyniavo bėgimo, šuoliukų iš vietos į tolį, smėlio maišelio metimo, kamuolio metimo į krepšį rungtyse. Lopšelio-darželio „Rugelis“ vaikai stengėsi būti greiti, toli nušokti, mesti kuo toliau ir kuo taikliau. Po varžybų laukė maloniausia olimpiados dalis - apdovanojimai. Visi vaikai buvo apdovanoti medaliais, diplomais ir suvenyriniais šokoladiniais medaliais.

Žemės dienos uždarymo šventė

Balandžio 21 dieną lopšelyje-darželyje „Rugelis“ vyko Žemės dienos uždarymo šventė. Į ją atvyko Seimo nario Povilo Urbšio padėjėja Lina Kiršaitė, Panevėžio savivaldybės mero pavaduotojas Petras Luomanas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė, klebonas Algirdas Dauknys, UAB „Panevėžio bičiulis“generalinis direktorius Nerijus Gvazdauskas, vaikų tėveliai ir kiti bendruomenės nariai.

Šventinėje programoje priešmokyklinės grupės vaikai deklamavo eiles apie Žemę, kartu su 3 grupės dainorėliais dainavo kaip linksmai žemėje gyvena varlytės, kiškiai ir ežiai, skaisčiai šviečia saulutė, smagiai čiurlena pavasario upeliai. Lopšelio-darželio pedagogai dainomis atskleidė, kad Lietuva - dainų šalis, turtinga savo praeitimi ir turinti nuostabų gamtos grožį.

Šventės metu sveikinimo žodį tarė lopšelio-darželio direktorė Jūratė Lekštienė. Taip pat linkėjimus Žemei, jos gyventojams ir įstaigos bendruomenei išsakė Seimo nario P. Urbšio vardu jo padėjėja, savivaldybės atstovai, klebonas, UAB „Panevėžio bičiulis“ vadovas, tėvų atstovai. Visi kalbėjusieji pasidžiaugė gražia švente, linkėjo visiems saugoti ir branginti Žemę. Šventę užbaigė visų dalyvių ir svečių sudainuota daina „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“. Po šventės svečiai ir tėveliai linkėjimus Žemei rašė ir piešė piešinyje, kuriame savo mintis apie Žemę jau buvo išreiškę vaikai. Visus susirinkusius džiugino šventėje dalyvavusių Panevėžio muzikos mokyklos kanklininkių ansamblio „Ašarėlė“ atliekamos melodijos.

Renginį išraiškingai ir jautriai širdžiai vedė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Radavičienė. Po šventės visi dalyviai vaišinosi žemės gėrybėmis.

 

,,Žibintų šventė“ lopšelyje-darželyje „Rugelis“

IMG 0045

Šaltais ir tamsiais rudens vakarais, kai medžiai numeta lapus, o visa gamta tarsi užmiega, šiltą ugnį uždegame savo širdyse, kad ji šviestų ir šildytų mus per visą žiemą.

Lapkričio 17 d. lopšelyje-darželyje ,,Rugelis“ įvyko jau tradicine tapusi jubiliejinė 20-ta ,,Žibintų šventė“. Ši šventė labai artimai susijusi su lapkričio 11 d. švenčiama šv. Martyno diena. Šv. Martynas – IV a. Italijoje gyvenęs vyskupas, pasižymėjęs gailestingumo darbais, ypač neturtėlių šalpa. Paveiksluose vaizduojama, kaip jis, būdamas kareiviu, atidavė elgetai savo apsiaustą ir taip sušildė vargšą žmogų. Tad žibintų šviesa simbolizuoja vidinę žmogaus ugnį, kuria mes galime pasidalinti, atnešti jos šilumą ir šviesą ten, kur iki šios viešpatavo tamsa. Tad ir ši šventė švenčiama tamsiuoju metų laiku, lapkritį, kai visiškai mažai saulės šviesos, dažnai lyja lietūs, nesigirdi paukščių balsų, darosi liūdna. Žibintų šventė, tai šventė, kuri tamsiuoju metų laiku tarsi jauki švieselė pasibeldžia į pačių mažiausiųjų – vaikų – širdeles ir pripildo jas šviesa ir meile. O, kad nebūtų tamsu ir nejauku lauke ir viduje, kiekvienas vaikutis su tėveliais kuria savo žibintą. Šiai šventei darželio bendruomenė pradėjo ruoštis spalio pabaigoje, gamindami žibintus. Į žibintų gamybą buvo pakviesti visos ugdymo įstaigos pedagogai, tėveliai ir vaikai. Šiuo metu vaikų bibliotekoje ,,Žiburėlis“ yra eksponuojami jų sukurti žibintai .

Žibintų šventės vakarą lopšelis-darželis ,,Rugelis“ prisipildė jaukaus šurmulio. Į šventę rinkosi vaikų tėveliai, seneliai, broliukai, sesutės ir darželio bendruomenės nariai. Linksmai plevenant žibintų švieselėms, vaikai, pasipuošę nykštukų kepurėlėmis, rinkosi į salę. Priešmokyklinės grupės vaikai parodė spektakliuką ,,Nykštukų-šakninukų istorija“.

Nykštukai – kas jie tokie? Nykštukai gyvena požemiuose, ten ieško brangakmenių. Kad matytų požemių tamsoje, jiems reikia žibintų, todėl žibintų šventės personažais ir tapo nykštukai.

Tą vakarą ir nykštukų nameliuose įsižiebė šviesa. Grojant gyvai įvairių instrumentų muzikai, visi šoko, dainavo, dalinosi šypsenomis. Visiems buvo gera ir jauku. Šventės kulminacija - nykštukų vaišės, saldžiosios žvaigždelės ir mėnuliukai.

Pasivaišinę visi į namus išsiskirstė su nuostabiu šilumos ir vidinės šviesos pojūčiu... Su ta šiluma pradedame ruoštis - šv. Kalėdoms.

Irena Bikulčienė

priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Rita Ridikienė

meninio ugdymo pedagogė

Svečiuose kanojininkas Jevgenijus Šuklinas

Sausio 14 dieną Panevėžio lopšelyje-darželyje „Rugelis“ direktorės iniciatyva svečiavosi daukartinis pasaulio ir europos čempionas ir prizininkas, olimpinių žaidinių sidabro medalio laimėtojas, 2014 metų geriausias Lietuvos sportininkas kanojininkas Jevgenijus Šuklinas.

Į salę susirinkę priešmokyklinukai ir vyresnieji darželio grupių vaikai nekantriai laukė atvykstančio svečio. Atvykusį sporininką pasitiko audringais plojimais. J. Šukliną ir jo pasiekimus pristatė kartu su juo atvykusi Visagino kultūros centro direktorė Danutė Morkūnienė. Sportininkas pasidžiaugė susitikimu su vaikais ir prisipažino, kad jam labai malonu su jais susitikti, nes juos labai myli. Trumpai papasakojo apie save.

Lopšelio-darželio direktorė Jūratė Lekštienė padėkojo Jevgenijui Šuklinui, kad jis garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje ir būdamas toks užimtas rado laiko aplankyti Panevėžio lopšelį-darželį „Rugelis“ ir gyvai susipažinti su Lietuvos sporto pasididžiavimu. Prisiminimui apie šį susitikimą direktorė sportininkui padovanojo keramikinį delfiną bei palinkėjo, kad jis irkluodamas savo kanoją būtų toks greitas kaip ir delfinai vandenyje.

Kultūros centro direktorei, kuri yra ne tik kupina įvairių kultūrinių idėjų savo mieste, bet ir randanti laiko kitai veiklai, kuri pradžiugina kitų miestų vaikus ir suaugusius, tokiomis idėjomis, kaip susitikumais su garsiu Lietuvos sportininku, J. Lekštienė padovanojo angeliuką, kuris atneštų sėkmę visur ir visada.

Po pristatymo ir sveikinimų atėjo laikas klausimams. Drąsiausias iš vaikų buvo priešmokyklinukas Lukas, kuris J. Šuklino pasiteiravo kodėl jis pasirinko kanojų sportą. Sportininkas papasakojo, kad pirmiausia į baidarių treniruotes nuėjo vyresnioji sesuo, o paskui ir jis. Bet kanoja jam patiko labiau, todėl ir pasirinko kanojų sportą.

Susirinkę domėjosi, kiek laiko sportininkas skiria treniruotėms, kur treniruojasi žiemos metu, kiek turi ir kiek kainuoja kanoja, ar dažnai lūžta irklai, kuris laimėjimas pats mieliausias, ką sportininkui reiškia dalyvavimas olimpinėse žaidynėse, koks jo ūgis, ar yra sporininkams svorio reikalavimai ir daug kitų klausimų.

J. Šuklinas mielai atsakė į visus klausimus. Jis pažymėjo, kad yra sveiko gyvenimo būdo puoselėtojas. Gyvenimo būdas, atkaklaus charakterio sąvybės ir ilgos treniruočių valandos, trunkančios kaip ir darbo diena, padėjo ir padeda siekti aukštų rezultatų. Sportininkas pažymėjo, kad kiekvienas pasiektas rezultatas jį skatina nesustoti, o siekti naujų laimėjimų, todėl pats mieliausias laimėjimas bus tas kuris bus ateityje. Jis papasakojo, kad anksčiau visus metus galėdavo treniruotis Drūkšių ežere, bet uždarius atominę elektirinę šis ežeras dabar žiemą užšala, todėl dažniausia žiemą treniruojasi Portugalijoje. Į klausimą ar kada yra tekę skęsti J. Šuklinas atsakė, kad taip, bet pasisekė sėkmingai išplaukti. Tačiau po to įvykio į kanoją visada įsideda liemenę, o pasiteiravus, kodėl neapsivelka, pažymėjo, kad su ja labai nepatogu irkluoti. Sportininkas turi dvi kanojas: viena skirta treniruotėms, kita varžyboms. Jos kainuoja kelis tūkstančius eurų ir nuolat tobulėja, todėl norint pasiekti gerų rezultatų reikia jas keisti. Per metus treniruodamasis jis nuplaukia ne mažiau kaip 5 tūkstančius kilometrų. J. Šuklinas atskleidė ir koks jo ūgis – 195 cm. Ir pridūrė, kad yra tokio ūgio kaip krepšininkas Šarūnas Jasikevičius, kuris krepšinio aikštelėje vienas iš mažesniųjų.

Daug dar norėjosi garsaus sportininko paklausti, bet susitikimui skirtas laikas baigėsi. Priešmokyklinio amžiau vaikai įteikė jų pačių su auklėtojomis gamintas dovanėles, tai paveikslas su išlankstytomis valtelėmis ir vandens ošimą primenančius, lietuviškos vėliavos spalvomis papuoštus, barškučius. Padėkojo už viešnagę, pasakojimus, atsakymus į klausimus ir palinkėjo sėkmės siekiant sportinių laimėjimų.

Prieš išsiskirstant visi susibūrė bendrai nuotraukai. J. Šuklinas mielai fotografavosi su vaikais ir dalino jiems autografus.

 

Žibintų šventė

Kai medžiai numeta lapus, gamta tarsi užmiega, o tamsa vis anksčiau mus pasitinka. Visiems mums reikia šviesos ir šilumos. Todėl lopšelio-darželio „Rugelis“ bendruomenė jau daug metų švenčia tradicinę „Žibintų šventę“.

2014 metais lapkričio 13 d. visa lopšelio-darželio bendruomenė susirinko į šią šventę. Vaikai, auklėtojos, meninio ugdymo pedagogės, tėveliai šventei ruoštis pradėjo spalio pabaigoje. Visi gamino žibintus, mokėsi dainelių, žaidimų tinkančių šiai šventei. Visos grupės šventės dieną salėje turėjo šventinius rytmečius. Jų metu skambėjo dainos, vaikai muzikavo. Temstant grupėse buvo sekama pasaka „Mergaitė ir žibintas“. Po jos visi vaikai užsidegė žibintus ir kartu su tėveliais, sesutėmis, broliukais rinkosi darželio kieme. Vakaro tamsoje, pasišviesdami žibintais, visi šventės dalyviai, dainuodami dainelę, keliavo aplink darželį. Keliaudami surado tarp medžių šviečiantį nykštukų-šakninukų namelį. Prie jo visi žaidė žaidimą „Tamsu, tamsu žalioj girioj tamsu...“ bei linkėjo medžiams nesušalti ir pavasarį vėl pasipuošti žaliuoju apdaru. Keliaudami toliau tamsoje surado šviečiančią pelėdą. Ją pasveikinę dainele šventės dalyviai keliavo prie didžiojo žibinto. Čia visi dainavo, šoko, žaidė žaidimus apie nykštukus ir žibintus. Šventės pabaigoje vaikai su auklėtojomis žibintų pagalba ieškojo nykštukų paslėptų vaišių.

Šventė baigėsi, bet vakaro tamsoje judantys žiburėliai sukūrė nuostabų reginį, kuriuo džiaugėsi ir maži ir dideli. Į namus visi išsiskirstė su šilumos, bendrumo ir vidinės šviesos pojūčiu, kuris lydės visus iki kitos šventės – Kalėdų.