,,Žibintų šventė“ lopšelyje-darželyje „Rugelis“

IMG 0045

Šaltais ir tamsiais rudens vakarais, kai medžiai numeta lapus, o visa gamta tarsi užmiega, šiltą ugnį uždegame savo širdyse, kad ji šviestų ir šildytų mus per visą žiemą.

Lapkričio 17 d. lopšelyje-darželyje ,,Rugelis“ įvyko jau tradicine tapusi jubiliejinė 20-ta ,,Žibintų šventė“. Ši šventė labai artimai susijusi su lapkričio 11 d. švenčiama šv. Martyno diena. Šv. Martynas – IV a. Italijoje gyvenęs vyskupas, pasižymėjęs gailestingumo darbais, ypač neturtėlių šalpa. Paveiksluose vaizduojama, kaip jis, būdamas kareiviu, atidavė elgetai savo apsiaustą ir taip sušildė vargšą žmogų. Tad žibintų šviesa simbolizuoja vidinę žmogaus ugnį, kuria mes galime pasidalinti, atnešti jos šilumą ir šviesą ten, kur iki šios viešpatavo tamsa. Tad ir ši šventė švenčiama tamsiuoju metų laiku, lapkritį, kai visiškai mažai saulės šviesos, dažnai lyja lietūs, nesigirdi paukščių balsų, darosi liūdna. Žibintų šventė, tai šventė, kuri tamsiuoju metų laiku tarsi jauki švieselė pasibeldžia į pačių mažiausiųjų – vaikų – širdeles ir pripildo jas šviesa ir meile. O, kad nebūtų tamsu ir nejauku lauke ir viduje, kiekvienas vaikutis su tėveliais kuria savo žibintą. Šiai šventei darželio bendruomenė pradėjo ruoštis spalio pabaigoje, gamindami žibintus. Į žibintų gamybą buvo pakviesti visos ugdymo įstaigos pedagogai, tėveliai ir vaikai. Šiuo metu vaikų bibliotekoje ,,Žiburėlis“ yra eksponuojami jų sukurti žibintai .

Žibintų šventės vakarą lopšelis-darželis ,,Rugelis“ prisipildė jaukaus šurmulio. Į šventę rinkosi vaikų tėveliai, seneliai, broliukai, sesutės ir darželio bendruomenės nariai. Linksmai plevenant žibintų švieselėms, vaikai, pasipuošę nykštukų kepurėlėmis, rinkosi į salę. Priešmokyklinės grupės vaikai parodė spektakliuką ,,Nykštukų-šakninukų istorija“.

Nykštukai – kas jie tokie? Nykštukai gyvena požemiuose, ten ieško brangakmenių. Kad matytų požemių tamsoje, jiems reikia žibintų, todėl žibintų šventės personažais ir tapo nykštukai.

Tą vakarą ir nykštukų nameliuose įsižiebė šviesa. Grojant gyvai įvairių instrumentų muzikai, visi šoko, dainavo, dalinosi šypsenomis. Visiems buvo gera ir jauku. Šventės kulminacija - nykštukų vaišės, saldžiosios žvaigždelės ir mėnuliukai.

Pasivaišinę visi į namus išsiskirstė su nuostabiu šilumos ir vidinės šviesos pojūčiu... Su ta šiluma pradedame ruoštis - šv. Kalėdoms.

Irena Bikulčienė

priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Rita Ridikienė

meninio ugdymo pedagogė